עדכון מקהילת מזון טוב

נשלח 14 בספט׳ 2011, 22:54 על ידי ספי מיור   [ עודכן 14 בספט׳ 2011, 22:56 ]

שלום לכולם,

תפקידי כרכז קהילת מזון טוב מניב פעילות מתמשכת, והרבה סיפוק אישי. לקראת הקיץ שמגיע, אני מצטרף לנדידה האנושית ההמונית לכל רחבי העולם ויוצא לחודשיים טיול בהודו. פעם ראשונה. לקראת החופשה, אני מבקש שמישהו או מישהי מהקהילה, ימלאו את מקומי בריכוז הפניות שמגיעות.
ובעניין העידכונים - גם בזה התקדמנו: עם קרוב ל 400(!) נמענים, עברנו לניהול רשימת התפוצה באופן מקצועי ובטוח יותר. בעדכון הנוכחי מוצג מידע, בקשות, עדכונים כללים, והצעות שהתקבלו מהקהילה. זו פעם ראשונה שאנחנו מוציאים את העידכון בצורה מעוצבת. נשמח למשוב משפר.
מחכה לשמוע מכם.
תודה, ספי. 
מזון טוב - התארגנות קהילתית של חקלאים יצרנים וצרכנים מודעים

מצמיחים שורשים
תהליכי עומק מתמשכים


קהילת הינני בקרית גת משקמת אדמת ניסויים חקלאית בשותפות עם משרד החקלאות. מדובר בפרויקט רחב ומדהים של תעסוקה וייצרנות של קהילה שמול כל הקשיים, נחושה להתחזק מאהבת אדמה. פרטים נוספים על הקהילה ועל התקדמות המיזם יגיעו בהמשך.

יוזמת יערות מאכל מתקדמת ברחבי הארץ. אנחנו מקבלים ממגוון חברים עידכונים על פעילויות, פרויקטים, אזורים ואנשים שקשורים לחזון היער האכיל. האם תרצו לקבל מידע נוסף על הנושא ועל העוסקים בלמידה ומלאכה?
הרשמה לתפוצת יערות מאכל+

התארגנות קואופרטיבים וקהילות מזון. אנחנו ממשיכים לקדם ולעדכן, העידכון האחרון כולל מידע נרחב על אפשרויות להשתתף, כולל הצעה להצטרף לרכישה מרוכזת של מוצרי מזון יבשים, את הרכישה אנו מרכזים באמצעות יוזמת האורגני משלוחי מזון טוב.
הרשמה לתפוצת קהילות וקואופים+

נובטים עם הקהילה
יוזמות צעירות שזקוקות לתשומת לב הקהילה


אסף הקים את משק פרא, חלקת אדמה משוקמת בכפר הרי"ף, שזוכה לטיפווח כחלקה לחקלאות קהילתית. לאסף יש מעט לקוחות קבועים, הרבה תוצרת איכותית והמון מסירות ואיכפתיות למה שהוא עושה. משק פרא מציע משלוחים לתושבי גדרות עד בית שמש
ירק פרא+

עמית מייצר את קסומסום ממש באותה הדרך בא אבות אבותנו טחנו את השומשום. זרעים טרום מונבטים שעוברים טחינה מסורתית, ללא שמן, ללא חימום, ללא תוספות. גרעיני שומשום אורגני מזן המשובחים בכבודם ובעצמם שנטחנים בצורה שמשמרת את הערכים התזונתיים שבקליפה.
כתבו לעמית+ 0542150971

מרכז צמחי המרפא, חלק מחווה ואדם - החווה האקולוגית במודיעין, מציע מגוון מוצרים, חליטות, סדנאות ופעילויות שקשורות ברתימת איכות המרפא של צמחים מקומיים לטיפוח בריאות האדם. הדס שהקימה את המרכז מזמינה אתכם להיכנס לאתר החדש. אתר מרכז צמחי המרפא של חווה ואדם מרכז מידע לגבי פעילויות המרכז וכן מידע שימושי כמו מתכונים ומאמרים.
מרכז צמחי המרפא+

היוזמה האחות תפריט מקומי מפעילה את שירות סל מקומי באזור הגליל מטבעון והעמקים ועד לגליל העליון. היוזמה אחות של קהילת מזון טוב מציעה משלוחי מזון מסורתי, מקומי וטבעי מהחקלאי לבית. 
בין השאר, ליאת מציעה לרכוש דרכה פריקה – חיטה קלויה מעושנת מסורתית מהגליל.מי שמנסה את הארגזים שליאת אורזת עשוי למצוא את עצמו או את עצמה עם שמחה ובריאות וקצת יותר עודף בכיף. שווה לנסות!
סל מקומי+

הזדמנויות ללמוד:


אשר מימון ומיקרו אורגניזמים מועילים מגיעים לבית האריזה שבמושב אשתאול למפגש שכולל שיעור וחווייה. נלמד איך לשקם את מארג החיים של אדמה פגועה בעזרת החבר'ה הקטנים.
הזמנה תשלח בנפרד

מרכז האקולוגיה המעשית של קיבוץ לוטן נחשב כאחד המקומות הטובים בעולם ללמוד בהם בנייה באדמה, תכנון פרמקלצ'ר וחיי קהילה. המרכז מציע  שבעה שבועות של התמחות ירוקה.
לצפיה בפלאייר+

דאגה והזנה הדדית


יובל כץ שבנה את אתר האורגני ומתחזק את רשימות התפוצה של הקהילה, מציע קורס בוני אתרים למי שמעוניין\ת ללמוד מקצוע מא' ועד ת', או אתר אינטרנט בתשלום הוגן למי שצריך.
לפרטים נוספים+

אופיר שעזר לי לרפא את עצמי מציע סדנאות צ'י גונג שמעוררות ומשחררות חשמל בגוף. המפגשים מתקיימים באופן שבועי קבוע באזור המרכז, כדאי לבוא להתנסות.
לפרטים נוספים+  054-2342804 

קהילות בהפרייה הדדית


שוק לב העולם בכרכור יוצא בקריאה חדשה לחברים: שוק ההחלפות לב העולם חבר אל ה"אורגניעדה", הקואופרטיב האורגני של גבעת עדה והסביבה. החיבור בין היוזמות נוצר באופן טבעי, כיוון ששתיהן נועדו לתמוך בבריאות, בסביבה ובקהילה.
אורגניעדה+

קואופ 'השיתופייה' בעין כרם קם בשעה טובה והתחיל להנות ממזון יבש ברכישה משותפת של פעם בשבועיים. שבוע הבא החברים יקבלו תוצרת טריה לפי הזמנה אישית מיוזמת האורגני.
לפרטים נוספים+

גינות קהילה בתל אביב פורחות ופותחות ידיהן לחברים חדשים ועזרה עם חומרים. 
לפרטים נוספים נא ליצור קשר עם רכזי הגינות
אייל אנגלמאייר גינה בתחנה מרכזית ישנה 
בועז שילה גינה ביד אליהו

חזון קהילת מזון טוב

"קהילת מזון טוב שואפת לשחרר את המזון ממערכת הכסף כי אוכל כן גדל על עצים. אנחנו רוצים שמזון יהיה זמין לכולם בכמות, באיכות ובתמורה סבירה  
במילים אחרות אנחנו בונים בטחון תזונתי ומקדמים מזון חופשי
לקריאה נוספת+

דרושים בקהילה

* אחראי אריזה ומשלוחים ליום מלא (חמישי\שלישי). יתרון לבעלי רכב.

* נהגים + רכב מאיזורי השרון, גוש דן, ועד גדרות עם רצון להיות חלק ונכונות להתמיד למשלוחים

* מתנדב\ת לריכוז פניות וריכוזן לעידכון 

 לפנות לספי 0549845686
Comments