סיכום מפגש חברי קואופ האקדמיה לגיבורי על

נשלח 27 בפבר׳ 2011, 16:40 על ידי ספי מיור   [ עודכן 27 בפבר׳ 2011, 16:44 על ידי ספי, יוסף מיור ]
המפגש התקיים ביום חמישי שעבר, בזלמן שניאור, לחברי קואופ האקדמיה לגיבורי על.
המטרה של המפגש הייתה להכיר את הדמויות של מי שמביא לנו את האוכל האורגני - ובעיקר את דוד עובדיה.

נכחו בפגישה:
חברי הקואופ-
ספי (מזון טוב), מיטל (זוגתי המופלאה), מיכאל (היזם), טליה (המעצבת), אהרון (שניהם), יובל (אתם יודעים), ועוד כמה אנשים שאני לא זוכר כרגע מיהם, אולי כי הם לא דיברו מספיק - ככה זה.
הגיעו לפגוש:
דוד (משלוחי האורגני), עמיר (מתכנת איזי פארם), גל תושיה (חקלאי לעתיד וחבר של דוד). הגענו באיחור 

ת'כלס, ציפיתי שיהיה סתם אבל היה לי ממש מעניין.
אחרי שכולם הציגו את עצמם, עשינו סבב 'למה חשוב לי לאכול אורגני'. והתשובות היו מעבר למילים. אז אני לא ממש אנסה לכתוב את זה כאן, אלה פשוט אפזר מילים שרשמתי על הדף: 

טעים                בריאות                           בריא                      טוב                     שלם                                הוליסטי        מניעת נזקים סביבתיים                משלוח_שבועי=הזמנה_שקולה_יותר   רגעים_עם_סלרי                   הוגן_לחקלאים                     עניין_קהילתי_אישי


והעיקר, יצאנו עם מסקנות ופעולות להמשך:

שקיות בד
התקבלה הצעה של אמנון (שהגיע לקראת הסוף) לייצר המון שקיות מבד ולהשתמש בהם במקום בשקיות ניילון לעלים ירוקים. אמנון, המרפא והיועץ תזונתי יודע כמה חשוב לאכול ירקות לא מרוססים. אז זה כל מה שהוא מזמין הוא הציע להיפגש איזה יום ולעבוד עם שמחה גדולה בלב ולתפור איזה מאתיים שקיות בד. אלה יהיו שקיות הבד של הקואופ. כל חבר שמקבל ירקות בשקית בד ידאג להחזיר אותם לדוד דרך עמית הנהג (שלא היה נוכח). ככה גם תמיד יהיו לנו שקיות רב שימושיות וגם הירקות שלנו לעולם לא יירקבו - מקסימום יתייבשו , שזה סבבה מאד.

קניית יבשים,
עלתה השאלה לגבי קנייה מרוכזת של יבשים. הנה התשובה של דוד: 
יש אפשרות ל:
אורז עגול מלא, סוכר דמררה, חיטה מלאה, קמח כוסין, קמח שיפון, קוואקר, סוכר דממרה
הכל אורגני בשקים של 25 ק"ג, מה תרצו שאוסיף?
יש אפשרות לעוד, קטניות ודגנים נוספים לפי ביקוש.
המשך לנושא הזה נמצא בהמשך הקריאה

אריזות אחרות
התקבלה ההחלטה לשמור על ארגזי הקרטון ולהחזיר אותם לדוד פעם בכמה זמן. אנחנו מקווים שעמית הנהג יזרום איתנו בקטע. 
לגבי שאר האריזות. הוחלט שאין טעם להחזיר אריזות פלסטיק. פשוט מכיוון שהיצרנים כנראה לא יעשו בהם שימוש חוזר מטעמי בריאות הציבור.

טיול
אין כמו טיול :)  אמנון הציע שאני אהיה אחראי על אירגון הטיול.. אני לא כל כך רוצה לקחת אחראיות אישית על הארגון. כלומר, אם אני אחראי על זה זה יידחה עד לקיץ לפחות. אם יש מי שמוכן להרים את הכפפה, אז יש כמה כפפות:  
  • יצירת קשר עם החקלאים בתיאום עם דוד ואיתי
  • אירגון רכבים ונהגים, אני מניח שיידרשו לפחות שנים רכבים (אני יכול להביא רכב אחד עם מקום לעוד שלושה - וכמובן שאצפה להשתתפות בדלק)
  • קביעת תאריך וזמנים 
  • תיקשורת ומיילים עם כולם לקראת הטיול
  • תיאום סדנאות על הדרך ופעילויות מגניבות אחרות
דרך טובה להתחיל תהיה שמישהו יחליט על צורת תיקשורת לדיבורים נוספים על הטיול. אולי אני אוסיף מחר איזה גאדג'ט באתר שלנו בשביל זה, ואולי מישהו יקדים אותי :)

דברים שלא דיברנו עליהם בפגישה אבל אני רוצה להוסיף כאן:

חלוקת רווחים
דוד רוצה לעזור לקואופ ולתת מתנות מידי פעם. אני חושב שאת המתנות האלה אנחנו, כחברי קהילה, יכולים בכיף לוותר על המתנות ולהעביר אותם ישירות לשימוש האקדמיה.
מעבר לכך, אני מקבל 2.5 אחוזים ממחזור המכירות ואני רוצה לתת 25% מהחלק שלי לטובת האקדמיה. זה יוצא סכומים צנועים מאד, אבל אם נגדל יפה זה יגדל בהתאם.

עדכון המגוון
יש המון מוצרים שדוד מציע ללקוחות שלו, שאני לא רוצה בבית. לא שהמוצרים לא טובים.. פשוט מגיע לי יותר טוב. קיבלתי רשות לערוך את המגוון איך שאני רוצה, והתחלתי בשינוי האירגון - הקטגוריות והתת קטגוריות. אני מכריז על יום שבת הקרוב כיום עדכון המגוון. אני אשב לי באקדמיה ואחשוב מה אנחנו רוצים ואיך לארגן את זה בעזרת התוכנה.

הצעה לפתיחת המעגל
נכון לעכשיו, יש לנו נק' חלוקה אחת וכחצי תריסר מזמינים קבועים. אני מציע לפתוח את האפשרות לאנשים נוספים להזמין במשלוח עד הבית או לנק' חלוקה נוספות. אחוז קטנצ'יק מכל מה שאנשים יזמינו יעזור לקהילה עם חשבונות ושטויות של כסף. מה דעתכם על הרעיון? 

זהו בינתיים.
דוד מדווח שהוא מאד נהנה לפגוש.
גל מספר שהיה לו מרגש לדעת שיש ביקוד לעבודת החקלאות שהוא רוצה לעשות.
מיטל זכתה בכל המקומות בתחרות המנה המצחיקה.

אני מבקש את סליחתכם על שלא טרחתי לעשות לעצמי הגהה.
מחכה לשמוע\לקרוא\לאכול בכיף :)

כל זה מתפרסם גם בבלוג קואופ הגיבורים באתר מזון טוב.

ספי

בברכה,
יוסף מיור


"..לחיצת רגלי באדמה מזניקה מאה רגשי חיבה, הם לועגים ליכולתי לספרם.." וולט ויטמן

Comments