קואופ הגיבורים - ככה זה פועל

Share

צעדים ראשונים

זה פשוט, מתחילים לאכול טוב. על מנת להמשיך ולהתפתח הלאה,לטובת התחלה קלה ונוחה, מתחילים כקהילה שמקבלת שירות מלא. לאט לאט נתפתח כקהילה של צרכנים, בכמה רבדים: קבלת החלטות, ניהול כספים, קשרי ספקים ועוד.  אנחנו מקבלים שיש עוד המון אפשרויות להתפתחות, לקנייה מרוכזת של מוצרים טובים ועוד המון דרכים לחסוך בעלויות ואריזות

חשוב לזכור:
זה פיילוט, נסיון ראשון להתארגן לקנייה מבלי תלות ברשתות שיווק גדולות ועם תמורה הוגנת לחקלאים טובים. זהו תהליך למידה עבור כולנו, מאד סביר להניח בשבועות הראשונים יהיו שיעורים. חשוב לזכור שאנחנו בסיפור הזה ביחד.
בכל עניין, מוזמנים ליצור קשר:
מיכאל, האקדמיה לגיבורי על 0545586008
דוד, 'האורגני' 0506300098
ספי, מזון טוב 0549845686

אינפורמציה חשובה

תכלס, ככה זה עובד

מדי שבוע, בין יום 4 ליום ראשון תקבלו למייל שלכם קובץ אקסל ובו המגוון השבועי המעודכן עם כל המוצרים והמחירים העדכניים לשבוע הקרוב.
אז מה עושים עם זה? ממלאים בראש הקובץ את הפרטים שלכם ואז עוברים בקצב שהכי נעים לכם על רשימת המוצרים וממלאים את הכמויות שאתם רוצים - חלקן בקילוגרמים, חלקם בצרורות, חלקם ביחידות... כל המידע שאתם צריכים נמצא בקובץ האקסל האחד הזה. עם בכל זאת אתם סבורים שחסר לכם מידע, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. שימו לב: את האקסל כדאי להחזיר לנו עד יום שני בשעה 14:00.

מילאתם, מה עכשיו? את המשלוח תוכלו לקבל בכמה דרכים שונות:
משלוח הביתה: תמורת כ-20 שקלים חדשים תוכלו לקבל את המזון המשובח שלכם עם שלכם עד למפתן ביתכם. זה מקל עליכם, חוסך לכם זמן ובנוסף לכך גם תורם עוד כמה שקלים לצוות שלנו.
קבלה דרך נקודות חלוקה קיימות: על מנת להוזיל את עלויות המשלוח, אנחנו מתארגנים לריכוז המשלוחים בנקודות. כרגע יש לנו שתי נקודות חלוקה מקסימות:
נקודת חלוקה יפו - הנקודה הותיקה שלנו בשד' ירושלים 41, ממש ליד אצטדיון בלומפילד. למזמינים לנקודה הזאת יש גם אפשרות לקבל כוס תה, חיבוק והרבה אהבה. :) לפרטים, מיכאל - 054-5586008
נקודת חלוקה גבעתיים - כן כן, סוף סוף יצאנו מגבולות תל אביב (בערך)! גרים בגבעתיים ורוצים לקבל מזון טוב ומזין? צרו קשר עם בחור אדיר בשם עידן שצירף את ביתו למסורת נקודות החלוקה החדשה שלנו - 057-8122992
פתיחת נקודת חלקה חדשה: רחוק לכם להגיע לאחת מנקודות החלוקה הקיימות? יקר לכם להזמין משלוח הביתה? יש פתרון מאוד פשוט שיעזור לכם, לנו, לחבריכם ולשכניכם - נקודת חלוקה חדשה. אתם יכולים להציע את ביתכם כנקודת חלוקה ובכך לאפשר לחבריכם הקרובים ושכניכם ליהנות גם הם ממזון טוב ובריא.
לנקודות חלוקה שלל יתרונות מגניבים וכיפיים - דמי המשלוח מתחלקים בין כל המזמינים (והמשלוח יוצא כמעט חינם), האוכל מגיע קרוב לביתכם והכי כיף - במהלך היום אתם פוגשים מלא אנשים מקסימים!
איך עושים את זה? פשוט מאוד, דברו איתנו ונשתף אתכם בכל המידע הנדרש.

מחירים

על פי סקר שוק שביצענו בשבועות האחרונים מציג את התוצאות הבאות: קודם כל, מחירים של ירקות ופירות זה דבר שמשתנה לעיתים תכופות. יחד עם זאת, באופן כללי, המחירים שאנחנו נשלם דומים למחירים בקואופים אחרים. בהשוואה לחנויות טבע ואורגניות המחירים הם נמוכים בצורה משמעותית (!), ומקבילים פחות או יותר, למחירי ירקות מחקלאות תעשייתית, בסופרים עירוניים.

מודעות ושקיפות

חשוב לציין שאנחנו בקואופרטיב מעודדים קשר ישיר בין החברים בקואופרטיב לבין היצרנים והחקלאים – יש לכם שאלה לגבי רשימת רכיבים במוצר ספציפי? רוצים לדעת עוד על שיטת הגידול או ההדברה של אחד החקלאים? אתם מוזמנים ליצור איתם קשר – ישירות או דרך דוד 'האורגני'. אנחנו גם מזמינים אתכם לשתף את הקואופרטיב במידע שקיבלתם.

שם המוצר באתר מפנה לשם הספק – דוד יעדכן עד כמה שניתן על מקור התוצרת במגוון המתעדכן בכל שבוע ובכל מקרה ישמח לעזור ולענות על כל שאלה שתעלה. בשלבים מתקדמים יותר, ניתן יהיה ללמוד יותר על כל חקלאי גם בתוך אתר מזון טוב.

עבודה שיתופית

ככל הנלמד ונשתפר ביכולת שלנו כקואופרטיב צרכני, כך נוכל לפעול בצורה יותר עמוקה: לרכוש יבשים בסיטונאות, לעבור לאריזות רב פעמיות, לקבל מגוון גדול יותר ובמחירים טובים יותר. המשמעות של להיות חלק מקואופ אומרת להיות אנושיים, לשתף פעולה ולפעול ביחד. המפתח פה הוא שותפות והערכה - ביננו לבין עצמו, לחקלאים, לאדמה, למי שאורז או נוהג, לאחראי השבועי וגם למקום שמארח אותנו.

כשרות

כל המוצרים שיגיעו אליכם בשלב זה דרך "האורגני" כשרים, כל מוצר וכשרותו. בנוגע לפירות והירקות מופרשים תרומות ומעשרות (השנה גם מעשר עני כשצריך) ואין חשש תבל ושביעית.

השותפים לדרך

האקדמיה לגיבורי על

האקדמיה לגיבורי על היא מרכז קהילתי ששם לעצמו כמטרה העצמה אישית שח אינדיבידואלית למען שינוי חברתי ויצירת מציאות טובה יותר לכולנו. את האקדמיה לגיבורי על תוכלו לפגוש בסדנאות, אירועים קהילתיים, פעולות ישירות ושלל הפתעות. מוזמנים לבקר. :)

מיזם מזון טוב

מיזם מזון טוב מקדם תרבות צריכה מודעת וחקלאות בת קיימא.
בשיתוף פעולה בין ספקי שירותים טכנולוגיים, תרבותיים ולוגיסטיים, מיזם מזון טוב עוזר להקים ולנהל את מיזם קואופ הגיבורים.
בעזרת שותפים איכותיים שנאמנים למטרות האלה, המיזם מנגיש עבור הקואופ תוכנה לניהול הזמנות, שירות אריזה משלוחים, וגם הכוונה וליווי בהקמה ובניהול.

דוד 'האורגני'

דוד הוא חוליית הקישור בין חוות, מגדלים ויצרנים קטנים ומקומיים לבין הקואופ. העסק של דוד מטפל עבור הקואופ בקשר עם הספקים, איסוף, מיון ואריזה והובלה עד פתח האקדמיה. למעשה, במקום להתעסק עם מגוון ספקים, חשבוניות לתשלום, פחת על ירקות, ונושאים נוספים אנו מכניסים את דוד כשותף שלנו. יש כאן הדדיות. ככל שכח הקניה שלנו יגדל כך זה יקל על דוד להעשיר את המגוון, ולהוריד את המחירים.

ההתחייבות של דוד היא כפולה – לספק פרנסה הוגנת לחקלאים מצד אחד ותוצרת איכותית לחברי הקואופ מצד שני.

החקלאים ויצרנים

הדרך הטובה והנכונה ביותר לדעת באמת מה אנחנו מכניסים לגוף ועבור מה אנחנו משלמים, כדאי ואפשרי לחברי הקואופ ליצור קשר ישיר עם החקלאים והיצרנים. 'האורגני' משתף פעולה עם מגוון חקלאים, יצרנים ומשווקים, ביניהם:

צבי זינגר ויבולי בר מצור משה, הקסם הירוק מכפר מימון, ליב ממושב עדנים, בוסתן אשתאול, יוטב מנס הרים, עוגלית מאפים ביתיים, איתן מתבואות שמש והרשימה עוד גדלה, ארוכה ומשתנה משבוע לשבוע בהתאם להמון גורמים כמו עונות, היצע, מחירים, איכות הסחורה, מועדי אספקה משתנים וכו'.

הקסם הירוק – כפר מימון

חווה המתמחה בגידול נבטים ועשב חיטה ושעורה, מגוון גדול של נבטים טעימים, טריים והכי חשוב בריאים. (כתבה על סגולות עשב החיטה בקרוב...)


טור סיני – עמק הארזים

חוות פירות אורגניים, מגדלים זנים מיוחדים וטעימים של נקטרינות, ענבים, אפרסקים שזיפים ועוד.

כל דבר בעונה שלו,  טור סיני קוטפים לפי הזמנה בד"כ מתחילת אפריל ועד לחודשי הקיץ.


בנוסף יש לנו גישה דרך מרכזי הפצה לחוות מכל קצוות הארץ לדוגמא: אורגני בגליל, משק לוט מנאות הכיכר, שתילים וירוקים, הירוקים (קואופרטיב חקלאים אורגני גדול) ועוד המון.
Comments